spot_img

I. Therwoolin Boldogkő Rally: Utolsó szakaszos drámával dőlt el az idénynyitó

Most hétvégén végre kezdetét vette az I. Therwoolin Boldogkő Rally, amelyen a hazai sztárok és bajnoki esélyesek mellett világsztárok is elindultak.

Turán Frici, Hadik Andris vagy Velenczei Ádám mellett ugyanis Nikolay Gryazin, Mads Östberg és Jan Kopecky is benevezett a Rally1 idénynyitó futamára, vagyis legalább hat potenciális esélyese volt a Boldogkő Rallynak.

Az első kört követően az rajzolódott ki, hogy a hazai menők felvehetik a versenyt a nemzetközi színtérről érkezett pilótákkal. A háromból két gyorsaságit is magyar versenyző nyert, ezzel együtt Nikolay Gryazin tempója több mint meggyőzőnek tűnt és a verseny első számú esélyesévé lépett elő az első három gyorsaságit követően.

A második körben aztán Jan Kopecky kiszállt a versenyből, Turán Frigyes és Velenczei Ádám büntetését követően pedig a bajnoki címvédő Hadik András és Csomós Mixi lépett a versenyt vezető Gryazin és az őt szorosan követő Östberg mögé.

A második körben aztán Gryazin nem sok kétséget hagyott afelől, hogy a cseh idénynyitóhoz hasonlóan Magyarországra is győzni jött. 3-ból 3 szakaszt nyerve növelte előnyét Östberggel szemben, még mögöttük egyre jobban leszakadt a mezőny.

Aztán kiderült, hogy Nikolay Gryazin is hibázott egy lassítóban, amivel az addigi 11,2 mp-es büntetése 1,2 mp-re olvadt.

A 7. gyorsaságit, a Viszló – Bódvalenke útvonal harmadik fordulóját aztán – a nedves körülmények között – Mads Östberg nyerte, aki ezzel a teljesítménnyel át is vette a vezetést az orosztól.  Kettejük közt mindössze 0,6 mp a különbség. A harmadik helyen Hadik András áll, a negyedik helyre pedig Turán Friciék jöttek fel.

Innen folytatódott az I. Boldogkő Rally vasárnap késő délután.

8. Csomós Miklós – Nagy Attila + 19.4 mp

A nyolcadik – Meszes-Rakaca/3 – gyorsaságin aztán még tovább bonyolódott a kora délután még legyőzhetetlennek tűnő Gryazin kálváriája. Az oroszt egy bal első defekt hátráltatta, amivel Mads Östberg növelni tudta vele szemben az előnyét.

8. Német László – Tóth Imre +21.3 mp

A Boldogkő Rally utolsó gyorsaságiját a Kányi elág. – Hernádvécse szakaszon rendezték meg, ide Östberg kényelmes, 15,7 mp-es előnnyel érkezett Gryazinnal szemben, még Hadik 49.9, Turán 59.9, Velenczei Ádám pedig már több mint egy perces hátránnyal követte a norvég világbajnokot.

Az utolsó 19.25 km-es táv aztán így is tartogatott még hatalmas fordulatot. A gyorsaságit ugyanis Gryazin nyerte, de ennél is fontosabb, hogy Mads Östbergék defektet kaptak, ezzel pedig kicsúszott a győzelem a norvég kezei közül – vagy úgy is fogalmazhatunk, hogy a raliistenek visszaadták azt Gryazinnak.

Az utolsó, Power Stage szakaszon egy hatalmas bukás is volt: Velenczei Ádámék álltak fejre, úgy tudjuk pilóta és navigátora is jól vannak.