Rutiék Kunmadarason találták meg az igazi versenyt

Nyár közepén beszélgettünk utoljára.
Azóta már túl vagytok néhány futamon.
Mesélj kicsit a sorozatról ahol indulok.

Sziasztok,

Az idei évben a kunmadarasi sprint bajnokság Lada N csoportjában versenyzünk. A BAZ Rally megszűnésével 2013-ban mentünk az MNASZ sprint bajnokságában, mivel más választásunk nem volt. Az idei évre azonban átszervezték a régi bevált BAZ-os kategóriákat értelmetlenné tették, hogy az MNASZ berkein belül versenyezzünk tovább, ugyanis megszüntették a kategóriánkat. Nem másodlagos anyagilag se nekünk van ez kitalálva. Így esett Kunmadarasra a választás és nagyon jól döntöttünk, kezd visszatérni a régi hangulat. Csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a sorozatot. Ár-érték arányban nagyszerű 1 napos és a szakaszok is nagyon jók, élvezhetőek.

1398352_520042291465406_5132272335025701449_oTöbb verseny is lefutott már. Voltak kalandok, műszaki gondok. Milyen hétvégék vannak mögöttetek?

Az éven, igen forró fejjel mentem eddig a versenyig, meguntam a kalandozásokat így most úgy álltam oda a rajthoz, hogy ésszel kell menni és fokozatosan kell majd gyorsulnunk. Ez sikerült és a 3. helyre volt elég de ez köszönhettem saját butaságomnak egyik kanyarban egy pálya részét képző gumit elsodortam így 10 mp büntetést kaptunk ez a 2. helyünkbe került. Egyébként nagyon jó verseny volt minden klappolt nagyon jót csatáztunk.

A versenyek lebonyolítása lehetővé teszi, hogy egy autóval többen is induljanak. A te autód is többször rója a pályát, egy mostanában ritka gesztusnak köszönhetően...

Igen, rajtam kívül Szegedi Máté barátom hajtja még a kocsit, felajánlottam ezt a lehetőséget az idei bajnokságra, hogy nem kell bérleti díjat fizetnie csak a ráeső verseny költségeket és természetesen élt vele. Jó kezű pilótának tartom és örülök, hogy tudunk egymás ellen küzdeni. Legalább a támogatóink matricáit is többször láthatják a nézők. 🙂

10440634_474220232717174_7586620121137631251_n

10669134_520042388132063_9021705046516020172_oKineveled az ellenfeleidet?

Mondhatjuk így is 🙂 Én annak örülök, hogy minél többen tudunk küzdeni ez az ami húz, ettől tudunk fejlődni, ezért is ajánlottam fel Máténak ezt a lehetőséget. Első évünk ebben a bajnokságban és kezd összerázódni a kategória. Jövőre biztos, hogy még nagyobb harcok lesznek. Remélem, minél többen kezdenek újra kocsit építeni vagy előhúzni a garázsból és jönnek csatázni.

Mikor és hol indulok legközelebb?

November 16. Kunmadaras

Hány forduló van még a bajnokságból?

Már csak egy záró. Itt még minden lehetséges jelenleg 2-dikak vagyunk a kategóriába de matematikailag 1-5-ig bárhol végezhetünk, úgyhogy résen kell lenni.

Év végi buliverseny van-e tervben?

Sajnos nem valószínű, mert a motorunk csapágyas lett az előző versenyen és ez a kasszánkat teljesen kiürítette. Már várom, a téli hó autózásokat azzal fogom az évet zárni 🙂