WRC

Neuville végre csúcsra ért

Hétvégén rendezték a rali világbajnokság idei negyedik viadalát. A fagyos monte és svéd, valamint a forró mexikói versenyek után Korzika szigetére látogatott a mezőny.

17861500_10154533166205678_8542807699100658033_n

A tavalyi zord októberi időjárást elkerülve idén kora tavaszra került át a viadal. A szervezők tíz gyorsaságit jelöltek ki, négy-négy illetve kettő megosztásban.
A versenyt a citroenes Meeke kezdte a leggyorsabban. kicsivel több mint 10 szekundum volt az előnye Ogier-el és 25-nél is több Neuville-el szemben az első nap végére. Ennek a napnak a kihívása az volt, hogy szerviz nélkül kellett teljesíteni a két 30 kilométeres gyorsot kétszer.

Szombaton jöhetett a 48,7 és a 17,2 kilométeres szakaszok teljesítése. A belga Thierry Neuville ébredt a legfrissebben, hiszen ledolgozta hátrányát a nap felére és 1,5 másodpercre közelítette meg a versenyt vezető Meeket. Itt jött a Citroen drámája.

11076_Meeke-Corsica-2017_638_896x504

Meeke motorja szétment és kiállni kényszerült, ekkor a belga került az élre. A nap második felében a hosszún Ogier, míg a röviden Neuville robogtak át a leggyorsabban. A francia hátránya ekkor már 38,9 másodpercre hízott. Igaz több probléma is felütötte a fejét a Fiestában. Sordo lett a harmadik, bár ő majd egy perc hátrányban volt már csapattársához képest.
A verseny legnagyobb kérdése az volt: vajon képes lesz Thierry megtartani a vezetést és végre megnyerni a futamot, vagy megint becsúszik egy újabb baki és búcsúzik a győzelemtől?

Mondhatni, csak két gyors várt vasárnap a mezőnyre, de abból az egyik a verseny leghosszabb szakasza 53,7 kilométer. A powerstage a maga 10,4 kilométeres hosszával csak levezetés volt. A hosszút Neuville nyerte, viszont a Power-en láthatóan spórolt, így is összejött egy ötödik hely a maga 1 bónuszpontjával. Ezzel megtört az átok és végre a Hyundai és Neuville is megnyert egy futamot.

11083_SebOgier-Corsica-2017_004_896x504
A második helyre Ogier érkezett. Nagy csata volt, hiszen a hosszún Sordo megelőzte, de a Power-en visszavágott így hazai futamán a dobogó második fokán ünnepelhette Seb.
Sordo lett a harmadik. Kicsit úgy tűnik, mintha motivációt vesztett volna a spanyol, hiszen nem rendítette meg, hogy az utolsó gyorson veszített el egy második helyet.
Jari-Matti Latvala egész hévégén fixen a középmezőnyben autózott végül megnyerte a Powerstaget és bejött a negyedik helyen.
Nagy csata volt a negyedik helyért végül 1 tizeddel, de lemaradt róla Breen. Ezzel az ötödik hellyel mentette a Citroen becsületét.
Paddon lett a hatodik. Kicsit hibázott az utolsón és majdnem berongyolt egy családi házba, utána úgy gondolta ad a látványnak és végig körzőzte az összes kanyart.

Abszolút hetedik és kategóriája első helyén végzett Andreas Mikkelsen, aki újfent a Skodához ugrott be egy győzelemre. Nagy kár, hogy egy ilyen kaliberű pilóta nem tekerhet gyári WRC kormányt. Ki tudja mit mutatna ott…

8. Sunninen Ford Fiesta R5 +9:17,0 mp

Négy verseny után a helyzet: (Négy verseny, négy győztes, négy különböző márkával!!!)