ORB

“Megvolt az önfeledt versenyzés és szórakozás!”

1907401_758629324176094_1711300688389441714_n

Mit tudhatunk Keszthelyi Róbert autóversenyzőről?

2012-ben még navigátorként Kenderesi Árpád barátommal 6-2WD bajnokai lettünk, ARK-ban pedig harmadikok. 2013-ban már pilótaként rajtoltam rally sprinten, de sajnos nem egy állandó autóval. Egy Renault Clio-val és egy Skoda Favorittal versenyeztem, ami inkább szórakozás számomra, mint verseny. Sajnos, mindkét autóval sok műszaki probléma adódott, így sok versenyen nem sikerült célba érnem. A Mecsek Rally-n a Favorittal A5-ben indulva célba értem tavaly, ami szép eredmény főleg úgy, hogy nem sokkal maradtunk el a nagy teljesítményű autóktól. Így 2013-ban az A5 kategória magyar bajnoka lettem Rallye2-ben, nem nagy eredmény sajnos, mert csak nekem sikerült A5-ös autóval célba érnem, de ez is valami. Idén a Szelep, azaz Németh “16V” Péter jóvoltából egy Skoda Felicia Kit -Car-ral száguldunk az aszfaltcsíkon.

Ha jól tudom a párod navigál neked. Nagy az egyetértés az autóban?

Igen jól tudod párom Pardi Kata navigál. Ahogy én, Ő is szereti a rally-t. Az autóban megpróbáljuk a teljes összhangot. A pályát ahogy tudjuk felmérjük, és Kata ezt a versenyen megpróbálja legjobb tudása szerint visszaadni .

ftamas_baranya_07

A múlt hétvégén a Baranya Kupán indultatok. Mennyire ismerted a pályákat?

A Baranya Kupa pályáit helyi révén jól ismerem, de még így is tudnak sokszor meglepetést okozni a nem várt sár illetve kavicsfelhordások.

Már a szombati napon zajló gépátvétel sem indult zökkenőmentesen. Mi volt a gond?

Hát igen a technikai bizottság jóindulatának köszönhetem, hogy rajtolhattunk, mivel friss műszaki volt az autómon de ezt sajnos az okmányirodai rendszer leállása miatt nem tudtuk bejegyeztetni, így műszaki adatlappal tudtam csak igazolni a műszaki érvényességet. De azért rajtolhattunk.

10614363_727780180627133_8485612871511097896_n

Majd ezek után nem volt problémamentes a versenyetek sem… Mesélnél nekünk a sorra előjövő problémákról?

A negyedik gyorsaságin kiakadt a Kit-Car gázbovdene, így sajnos mire visszaraktuk és az elektronika is magához tért az őt perces gyors helyett 20 perc lett. így A/6 negyedik helyéről visszacsúsztunk a hatodikra .

Végül is a rengeteg gond ellenére az autót behoztátok a célba! Ezzel legalább visszaadott valamit a sors?

Vissza semmit nem kellett adjon mert addig is nagyon élveztük a versenyt. A második fele a napnak pedig nagyon jól sikerült így megvolt az önfeledt versenyzés és szórakozás. Ez volt a cél nem az eredmény illetve a győzelem, hanem az önfeledt szórakozás, egy jó hétvége és a versenytáv leküzdése, ha e mellé egy jó eredmény is társul, az csak ajándék. A kategória 6.dik, illetve P1/11 első hely.

10325174_758628634176163_5273775447683438348_n

Mik még az idei terveitek, hol láthatunk benneteket versenyezni?

A baranyai rallysprinten biztosan, és a Mecsek rallyn is ott leszünk ezek az idei tervek, persze ha a technika és az anyagiak is úgy akarják.

Kinek köszönnéd meg, hogy versenyezhettek?

Köszönjük a támogatást, segítséget Kenderesi Árpád barátomnak aki minden gyors végén egy hideg frissítővel várt minket. Német 16v” Péter Szelep barátomnak aki az autót illetve a segítségét biztosította számunkra . És a remek szerviznek akik a hibákat kijavítva álltak mellettünk, be tudtuk fejezni a versenyt, és jól tudtuk magunkat érezni. Név szerint, Kovács Roland ”Koko” , Kardos Zsolt, Kövesdi Roland, és végül de nem utolsósorban Varga István.