Jobb lett volna a Bükkben, de így is jól sikerült

A Bencs testvérek 2016 óta nem fejeztek be versenyt ilyen jó eredménnyel, mint a múlt hétvégén rendezett Miskolc Ralin. Zoltán elmondása szerint jobb lett volna a Bükkben versenyezni, de így sem panaszkodnak a pályákra és a Honda is hozta a tőle elvárhatót.

Vártátok már a “hazai” versenyeteket?

–  Igen nagyon, de jobban szerettem volna menni a vasárnapi gyorsokon, ami a Bükkben voltak, azok jobban fekszenek.

Mennyire tudtatok felkészülni a helyenként kátyús, felhordásos, fehér aszfaltos pályákra?

– Hát igazából a rally mint sport az improvizációról kellene hogy szóljon, de természetesen a pályabejáráson már sejteni lehetett, hogy mi fog ránk várni.

Mi történt veletek a verseny kilenc gyorsaságija alatt?

–  Nagyon jókat csatáztunk a Várnai-Szabó párossal, akik szintén Hondával indultak, folyamatos adok-kapok volt, de végül nekünk leszakadt a 8. szakaszon a kipufogó, kicsit visszább vettünk a lendületből, de ettől függetlenül Ők jöttek ki elsőnek. Ügyes ellenfélnek bizonyultak.

Látványosan gyorsultatok gyorsról-gyorsra!

– Igen, kezdünk összeszokni az autóval, de még van benne sok.

Abszolút hatodik hely és egy kategória második hely lett a jutalmatok a nap végére!

– Óriási öröm volt ez számunkra főleg, hogy 2016-ban álltunk utoljára dobogón. Úgy néz ki, hogy jól választottunk a Hondával kapcsolatban.

A Hondával ez volt eddig a legjobb eredményetek. Lehet ettől gyorsabban, pontosabban menni ezzel a csomaggal?

– Természetesen igen, hiszen még mindig van hová fejlődni, ez az autó erősebb, gyorsabb, mint az előző.

Köszönet a Borsod Race Media Kft., Univer-Car Kft., Anetis Mérnökiroda.