101% RallyFeeling volt!

Héja Dani és navigátora Kóródi Tamás a tavalyi évben sajnos nagyon kevés versenyen vettek részt, ezért már igencsak várták a Szilveszter Ralit. Elmondása szerint nagyon jól érezték magukat és már gőzerővel készülnek a 2018-as Rallye2-ben való debütálásra.

Mielőtt rátérünk a Szilveszter Rali történéseire, egy pár mondatban foglaljuk össze, hogy mi történt veletek 2017-ben.

Sziasztok! Először is B.Ú.É.K. mindenkinek. 😀 Sajnos az év elejei amatőr versenyek elmaradása és egyéb elfoglaltságaink miatt egy versenyen tudtunk csak részt venni, de amikor volt időnk a kövesdi rallye edzésre és az FRT kupára ellátogattunk. 😀

Évről – évre részt veszel az év utolsó versenyén. Miért ilyen vonzó számodra ez a verseny?

Itt voltam először nézőként rallye versenyen és megfogadtam, ha nekem egyszer lesz versenyautóm, akkor szeretnék én is versenyezni itt. Úgy sikerült, hogy az első komolyabb versenyt itt tudtam teljesíteni még a fekete VFTS –el. Azóta minden évben indulunk rajta, idén volt az ötödik. Szerencsére mindig sikeresen, technikai hiba és törés nélkül célba értünk! 😀

Halljuk, hogyan sikerült a mostani verseny?

Számunkra ez volt a legeredményesebb Szilveszter Rallye. Az első versenynap egy óriási meglepetés volt nekünk. Esett az eső, én viszont nem szeretek esőben menni, ennek ellenére az abszolút 55. helyen végeztük és innen vártuk a másnapi rajtot. Második nap a hármas és négyes gyorson elgumiztuk magunkat, így egy kicsit hátrányba kerültünk a többiekkel szemben, de nem szomorkodtunk, mert így a nézőknek is tudtunk autózni egy kicsit! 😀 Az ötös – hatos gyorst ismét nagyon jól sikerült teljesítenünk! 😀

Sikeresen célba értetek. Elégedett vagy a helyezésetekkel, vagy most 100% RallyFeeling volt?

Igen, elégedettek vagyunk, de nagyon sajnáljuk, hogy a licenszes versenyzők számára nem indítottak Lada Kupát… 😞  Ha lehet így mondani, akkor 101% RallyFeeling volt! 😃😃😃

Az idei évben több versenyen láthatunk majd? Vannak már tervek?

Tervek vannak már, szeretnénk kipróbálni magunkat Rallye2–ben, a Salgó Ralin. Várjuk a 2018–as amatőr versenyek kiírását is.